I minął rok... Życzymy sukcesów w kolejnych latach!

Więcej zdjęć ze spotkania TUTAJ

Jak z młodej mamy, zajętej wychowywaniem dzieci, uczynić krok po kroku prężną, przedsiębiorczą i pewną siebie businesswoman?


Projekt „Ja jestem kobieta pracująca", finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany przez Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Warszawie pokazuje, że jest to możliwe. Bez wizażu i „lekcji stylu", ale za to dzięki nauce zarządzania firmą, podejmowania decyzji i autoprezentacji.


26 kobiet, w tym 16 mam, wracających na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka odważyło się spełnić swoje marzenia i wykorzystać szansę. Przystąpiły do projektu. Podczas 2 miesięcy szkoleń uczyły się jak uruchomić i prowadzić działalność gospodarczą, negocjować czy opracować biznesplan. 20 z nich założyło własną działalność gospodarczą. Na ten cel otrzymały 40 tysięcy złotych dotacji, comiesięczne wsparcie pomostowe (ponad 1000 zł przez pół roku) oraz pomoc specjalistów w formie szkoleń i doradztwa.


Po pół roku od rozpoczęcia Projektu widać jego efekty! Na rynek wkroczyły nowe businesswoman - pewne siebie, niezależne, kreatywne kobiety.

 

ZOBACZ JAKIE FIRMY POWSTAŁY
W RAMACH PROJEKTU - wystarczy ściągnąć prezentację z "Plików do pobrania"!


Projekt „Ja jestem kobieta pracująca" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zakłada realizację następujących działań:

  • Program szkoleniowo - doradczy dotyczący administracyjno-prawnych aspektów zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej dla 26 kobiet wyłonionych w procesie rekrutacji;

  • Warsztaty kształtujące umiejętności interpersonalne; 

  • Doradztwo grupowe i indywidualne;

  • Dotacje dla 20 kobiet (do 40 tysięcy złotych) na rozpoczęcie własnej działalności a także podstawowe/przedłużone wsparcie pomostowe. przez 6/12 miesięcy od rozpoczęcia działalności


UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY